Czy demontaż mebli ułatwi przeprowadzkę?

Zdarza się, że podczas przeprowadzki decydujemy się na demontaż mebli, zwłaszcza gdy ich gabaryty przekraczają możliwości załadunkowe samochodu albo nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ich przeniesieniem. Warto jednak podejść do demontażu mebli z rozwagą, ponieważ niestety nie każdy mebel można w łatwy sposób rozłożyć na tzw. czynniki pierwsze, a nawet jeżeli uda się to zrobić to konsekwencje mogą być odwrotne do zamierzonych.

Oczywiście większość dużych mebli jak np. łóżka, stoły, szafy lub biurka uda się zdemontować, ale powinniśmy pamiętać, że demontaż mebla może przełożyć się na późniejsze osłabienie jego konstrukcji. Ponadto stanowczo nie należy podejmować prób demontowania mebli, które były składane z pomocą klejów, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że poszczególne elementy mebla będą zespolone bardzo mocno, a podczas ich rozdzielania pojawią się uszkodzenia. Optymalnie jest, jeśli dysponujemy instrukcją montażu mebla, który planujemy zdemontować. Pomoże nam to nie tylko podczas demontażu, ale również ponownego złożenia mebla.

Pamiętajmy jednak, że demontowanie mebli to krok, którego powinniśmy unikać podczas przeprowadzki. Biorąc pod uwagę wysiłek i czas, który należy zainwestować w zdemontowanie mebli zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest zaangażowanie firmy przeprowadzkowej, które poradzi sobie z transportem każdego mebla.