Jak poradzić sobie z nadmiarem przedmiotów przy przeprowadzce?

Przeprowadzka to oczywiście wielkie wydarzenie, ale także sporo pracy. Często zdarza się również tak, że w trakcie przeprowadzki nie potrafimy poradzić sobie z całą masą przedmiotów, które posiadamy. Zadbajmy więc o to, aby nie zabierać ze sobą do nowego mieszkania, domu lub biura “gratów”, które jedynie zbierają kurz i zabierają cenną przestrzeń. To rozwiązanie warte uwagi zwłaszcza, jeśli przeprowadzamy się do mniejszego obiektu.

Przeprowadzkową inwentaryzację najlepiej zrealizować już podczas pakowania, bo wówczas będziemy mieć pełen przegląd przedmiotów. Podejdźmy do tej operacji rozważnie i ustalmy co możemy wyrzucić, z czego korzystamy na co dzień i jest niezbędne, a co być może przyda się w przyszłości.

Bardzo często mamy tendencję do gromadzenia ubrań. Przekładamy je stale z miejsca na miejsce pomimo tego, że są niemodne albo ich rozmiar jest niewłaściwy. Wyrzucanie ich to oczywiście sposób, ale o wiele lepszy pomysł na zagospodarowanie ubrań to wrzucenie ich do specjalnych kontenerów, których w każdym mieście, a także na wsi jest bardzo dużo.

Przy okazji przeprowadzki zróbmy również porządek w tzw. papierach i rozmaitych bibelotach. Przeważnie mamy w nich bałagan, a włożenie dokumentów do teczek i segregatorów nie tylko pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca, ale również o wiele sprawniej znajdziemy konkretny dokument, jeżeli akurat będzie nam potrzebny.

Inwentaryzacja winna tyczyć się również kuchni, która użytkowana jest najczęściej do ostatnich godzin przed przeprowadzką. Obite kubki, filiżanki, talerze czy innego rodzaju przedmioty kuchenne, które już dawno utraciły swoją świetność naprawdę warto wyrzucić. Najczęściej leżą na dnie szafki i sięgamy po nie tylko wtedy, gdy inne naczynia zalegają w zlewozmywaku lub zmywarce.

Przedmiotów, które kwalifikują się do wyrzucenia z całą pewnością każdy w swoim mieszkaniu ma bardzo wiele, ale z różnych względów przekładamy je z jednego miejsca w drugie. Przeprowadzka to naprawdę idealna okazja, aby wreszcie pozbyć się tego co niepotrzebne! Wystarczy odrobina dobrej woli, wyzbycie się na chwile sentymentów i gotowe.