Przeprowadzka z miasta na wieś – potencjalne trudności, które mogą Cię spotkać

Przeprowadzka z miasta na wieś to marzenie wielu zmęczonych miejskim pośpiechem ludzi – sielankowa wizja spokoju, wszechobecnego piękna natury i niedzielnych poranków spędzonych z kawą na ganku jest zdecydowanie kusząca. I często również prawdziwa – ale należy mieć na uwadze także mniej przyjemne strony decyzji o zmianie miejsca zamieszkania.

Przeprowadzka z miasta na wieś niesie za sobą radykalną zmianę stylu życia i całkiem nowe obowiązki. Warto pamiętać o tym, że czas dojazdu do pracy czy szkoły znacznie się wydłuży, a co za tym idzie – trzeba będzie przygotować się na wcześniejszą pobudkę. Bardziej problematyczne staną się także zakupy – należy pożegnać się z perspektywą supermarketów w odległości 500 metrów od domu i planować uzupełnianie zapasów z głową.

Ceną wiejskiego spokoju może być także mniej intensywne życie towarzyskie, jeżeli większość naszych znajomych żyje w mieście, podobnie jak utrudniony dostęp do kultury i rozrywki – to w końcu miasto stanowi centrum kulturalnych wydarzeń.