Wrzesień – miesiąc studenckich przeprowadzek

Okres od września do października to czas mniej lub bardziej intensywnych przygotowań do rozpoczęcia roku akademickiego. Jedni studenci wracają na uczelnie, aby kontynuować naukę, a inni dopiero ją zaczynają, jednak w obu przypadkach start roku akademickiego bardzo często związany jest z przeprowadzką do akademika czy też wynajętego pokoju lub mieszkania. Naturalnie wyprowadzenie się z domu rodzinnego na studia to swego rodzaju zapoczątkowanie nowego etapu w życiu i dlatego tym bardziej warto podejść do tej kwestii uważnie, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji i związanego z nimi stresu, dlatego dla Was kilka cennych wskazówek, które (w co gorąco wierzymy) pomogą zmierzyć się z przeprowadzką w taki sposób, ażeby została ona sfinalizowana sprawnie i bezproblemowo.

Pierwszy krok, który możemy zaliczyć do planowania przeprowadzki to dokładne sprawdzenia miejsca, w które planujemy się przeprowadzić, a ściślej wyposażenia pokoju lub mieszkania. W większości akademików oraz nieruchomości przeznaczonych na wynajem dla studentów wspomniane wyposażenie jest podporządkowane najpilniejszym potrzebom żaków, a zatem jeżeli standard wyposażenia nas nie zadowala i istnieje taka możliwość to będziemy musieli zadbać o nie sami. Znając wspomniane wyposażenie oraz jego niedostatki możemy przystąpić do sporządzenia listy rzeczy, które wraz z nami przeprowadzą się w nowe miejsce. Stanowczo polecamy poświęcić trochę czasu i dokładnie wypunktować wszystkie przedmioty, ponieważ znacznie ułatwi to późniejsze etapy przeprowadzki. Posiadając dokładną listę możemy przystąpić do pakowania i tutaj z pewnością w zależności od ilości mienia przydadzą się kartony, które można nabyć samodzielnie lub skorzystać z tych oferowanych przez firmy przeprowadzkowe, jeżeli takowa będzie pomagać nam podczas przeprowadzki. Staranne spakowanie oraz opisanie kartonów to również przydatna czynność i brak problemów ze znalezieniem potrzebnych rzeczy już po przeprowadzce.

Oczywiście każdy student indywidualnie podchodzi do niezbędnych przedmiotów i jest to zrozumiałe, aczkolwiek kwestię transportu możemy podzielić na dwie podstawowe grupy, czyli transport “na własną rękę” z wykorzystaniem rozlicznych środków transportu oraz transport, a ściślej pomoc profesjonalnej firmy. Pierwszy z wymienionych rodzajów transportu to zdecydowanie większy wysiłek, a często także konieczność wykonania kilku kursów, jeśli chcemy przetransportować sporą ilość przedmiotów i pod tym względem możemy negatywnie scharakteryzować to rozwiązanie. Jest ono również obarczone ryzykiem, zwłaszcza jeżeli nie znamy miasta do którego się przeprowadzamy i nie dysponujemy nawigacją, która doprowadzi nas do celu. Z kolei skorzystanie z profesjonalnych usług przeprowadzkowych jest gwarancją sprawnie wykonanego zadania i przetransportowania wszystkiego maksymalnie w ciągu jednego dnia.