Zbieractwo – Jak rozstać się z nadmiarem przedmiotów?

Gromadzenie przedmiotów to kłopot, który nie tylko wpływa na ograniczenie przestrzeni, ale co gorsza z czasem może przybrać charakter nałogu. Nie należy zatem czekać aż sprawy przybiorą poważny obrót i najlepiej potraktować np. wiosenne porządki lub przeprowadzkę jako okazję do pozbycia się balastu w postaci nagromadzonych przedmiotów.

Jak zacząć operację pt. “Pozbywam się nadmiaru rzeczy“?

Zawsze radzimy, aby przed zabraniem się do pracy fizycznej usiąść i sporządzić plan działania – tak będzie i tym razem, ponieważ postępowanie w zgodzie z wytycznymi sprawi, że porządki pójdą sprawniej, a co równie istotne w natłoku pracy nie pominiemy niczego ważnego. Pamiętajmy o tym, aby wszelkie sentymenty odłożyć na boczny tor i naprawdę rzetelnie podejść do rozstania się z tzw. “przydasiami”, które systematycznie pochłaniają co raz więcej miejsca, a ich jedyną rolą jest zbieranie kurzu. Rzeczy w dobrym stanie można sprzedać, wymienić lub oddać, a pozostałe powinny wylądować w koszu.

Pomyśl ile oszczędzisz w ten sposób miejsca i jak możesz tą przestrzeń zagospodarować. Jeżeli podejdziesz do zadania w ten sposób to z pewnością uda Ci się osiągnąć sukces i być może przeprowadzka, którą masz w perspektywie dzięki temu będzie o wiele łatwiejsza.